Zasady rekrutacji do Zespołu sędziów PTS

1. Podstawowym wymogiem jaki musi spełnić kandydat na sędziego jest przynależność do Polskiego Towarzystwa Saunowego.

2. Sędzią może zostać każdy członek PTS który prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenie chęci do szkolenia na sędziego

3. Zgłoszenie, o którym mowa w p. 2, musi zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- adres zamieszkania, datę urodzenia, telefon oraz adres mailowy,

- staż saunowy,

- uczęszczane obiekty saunowe,

- oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w ceremoniach saunowych,

- obszar na jakim jest skłonny brać udział w turniejach jako sędzia w przypadku pomyślnego ukończenia kursu.

4. Prezydium sędziowskie weryfikuje każde zgłoszenie i wydaje zgodę na przeprowadzenie szkolenia. Ustala również dogodny termin ewentualnego szkolenia.

5. Szkolenie kandydatów jest bezpłatne, jednakże kandydaci sami pokrywają koszt wejściówek na cały turniej oraz wyżywienia i ewentualnych noclegów

6. Kandydat musi odbyć szkolenie podczas minimum 4 dni zawodów indywidualnych i drużynowych, biorąc pod uwagę możliwości uczestnictwa kandydata w zawodach oraz dostępne turnieje. Podczas każdego dnia szkolenia, kandydat musi uczestniczyć w przynajmniej połowie ceremonii.

7. Szkolenie musi zakończyć się do roku od jego rozpoczęcia.

8. Kandydat ma przydzielonego opiekuna, który dba wraz z pozostałymi członkami składu sędziowskiego o jego prawidłowe przeszkolenie i weryfikuje jego oceny podczas szkolenia. Opiekuna wyznacza Prezydium spośród członków składu sędziowskiego obecnego na turnieju.

9. Po przeprowadzonym szkoleniu, Prezydium w porozumieniu z opiekunem kandydata i pozostałymi  członkami składu sędziowskiego obecnego na turnieju, podejmuje decyzję o przyjęciu kandydata do zespołu.

Kategoria: