Chcesz zostać członkiem Polskiego Towarzystwa Saunowego? Członkostwo to prawa, obowiązki ale także Korzyści wynikające z członkostwa w PTS.

Towarzystwo zrzesza członków zwyczajnych, członków wspierających oraz członków honorowych.

Osoby fizyczne mogą zadeklarować dołączenie jako członkowie zwyczajni lub wspierający. Osoby prawne tylko jako członkowie wspierający. Zarząd może zaprosić osobę prawną do członkostwa wspierającego. Osoba prawna lub firma reprezentowana jest przez jedną wyznaczoną osobę fizyczną, która może być jednocześnie członkiem zwyczajnym stowarzyszenia.

Najpierw zalecamy dokładne zapoznanie się ze Statutem stowarzyszenia aby decyzja o przystąpieniu była w pełni świadoma.

UWAGA! Składając deklarację dla członka zwyczajnego należy wpisać do niej dwie osoby rekomendujące kandydata. Osoby te muszą być członkami zwyczajnymi stowarzyszenia. Jeśli jest problem z fizycznym uzyskaniem podpisu, można przesłać deklarację bez podpisu. Potwierdzimy rekomendację we własnym zakresie i uzupełnimy podpis. Należy jednak liczyć się z tym, że jeśli wpisane osoby nie potwierdzą swojej rekomendacji, decyzja Zarządu o przyjęciu członka będzie negatywna ze względów formalnych.
Jeśli nie znasz żadnego członka PTS, który mógłby Cię zarekomendować, zapraszamy do społeczności (grupa Saunowicze na Facebooku), gdzie członkowie PTS przebywają wirtualnie, a także do śledzenia imprez i wydarzeń saunowych, w których członkowie PTS biorą udział (strona Imprezy Saunowe na Facebooku). Będziesz miał okazję do poznania członków PTS i przekonania minimum dwóch z nich do udzielenia rekomendacji co do Twojego członkostwa. Gdzie uzyskać rekomendacje do deklaracji członkowskiej

Wypełnij online deklarację lub pobierz właściwy plik poniżej, wypełnij formularz (koniecznie złóż 3 wymagane podpisy) i prześlij go na wskazany w formularzu adres lub przekaż go osobiście któremukolwiek członkowi Zarządu (np. na jakiejś imprezie saunowej z naszym udziałem). Prosimy także o wcześniejsze zeskanowanie wypełnionego i podpisanego wniosku i przesłanie go mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Deklaracja zostanie rozpatrzona na najbliższym posiedzeniu Zarządu a o decyzji zostaniesz powiadomiony mailowo i/lub SMS-em w ciągu 7 dni od podjęcia uchwały.

Członkowie zwyczajni zobowiązani są do terminowego regulowania składek członkowskich w wysokości 75 zł na rok, płatne do końca marca w danym roku, którego wpłata dotyczy. Jest możliwość wpłacenia składki za dłuższy okres niż rok, ale musi być to wielokrotność składki rocznej. Nadpłata nie gwarantuje niezmienności składki za okres, którego dotyczy.
Członkowie wspierający sami deklarują rodzaj wsparcia materialnego i merytorycznego, które chcą zaoferować stowarzyszeniu oraz zobowiązują się do wywiązywania ze swoich deklaracji. Członków wspierających także obowiązują składki członkowskie, osoby fizyczne - 300 zł na rok, osoby prawne, firmy - 1200 zł na rok.

Więcej o składkach znajdziesz w Uchwała Walnego Zebrania Członków Nr II/10/2015 z dnia 16 maja 2015 roku.

Serdecznie zapraszamy!