Obchody Polskiego Dnia Sauny 2018

Mariusz Górski

W tym roku obchodzimy po raz czwarty Polski Dzień Sauny. Po raz kolejny chcemy obchodzić go w całej Polsce w najlepszych obiektach oferujących kąpiele saunowe.

Polski Dzień Sauny to nie tylko dzień, w którym obchodzimy powstanie Polskiego Towarzystwa Saunowego, ale przede wszystkim dzień, w którym chcemy w Polsce uroczyście promować zdrowe, zgodne z zasadami kultury i poprawne saunowanie wśród polskiego społeczeństwa.

Oprócz naszych Członków wspierających i Partnerów zaprosiliśmy do obchodów Polskiego Dnia Sauny także wiele innych liczących się obiektów saunowych w Polsce z prośbą o zorganizowanie w obiekcie wydarzenia promującego zdrowe, zgodne z zasadami kultury i poprawne saunowanie wśród klientów danego obiektu.

Liczymy na to, że obiekty odpowiedzą pozytywnie. O każdym obiekcie, który dołączy do akcji będziemy informowali na bieżąco. W zeszłym roku do akcji dołączyło 23 obiekty. Czy w tym roku przekroczymy tą liczbę?

Jeśli obiektu w którym najchętniej saunujecie nie będzie na liście uczestników Polskiego Dnia Sauny, postarajcie się namówić zarządzających obiektem do wzięcia udziału.

Dodatkowo, uroczysta Gala Polskiego Dnia Sauny 2018 z udziałem najlepszych saunamistrzów, członków PTS, odbędzie się 12 maja 2018 roku w Aquadromie w Rudzie Śląskiej.

Informacja dla obiektów: aby dołączyć do obchodów wystarczy w dniu 10 maja 2018 zrobić dowolną akcję promującą zdrowe, zgodne z zasadami kultury i poprawne saunowanie oraz umieścić w obiekcie oraz w swoich mediach plakat, który będzie dostępny od 29 kwietnia na naszej stronie. Aby na plakacie promującym wydarzenie znalazło się logo obiektu, należy je przesłać w jak najlepszej jakości (mile widziany wektor) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją o przystąpieniu do obchodów do dnia 27 kwietnia.
Aktualny podgląd widoku plakatu oraz mapka z obiektami biorącymi udział w obchodach dostępny jest na stronie http://www.polskietowarzystwosaunowe.pl/pts/pds2018.php

Sam plakat (PDF, B0, spad 3mm z każdej strony) dostępny jest pod tutaj http://www.polskietowarzystwosaunowe.pl/images/plakaty/plakatPDS2018.pdf
Mile widziane utworzenie wydarzenia na fanpage obiektu na Facebooku, które dołączymy do naszego ogólnego wydarzenia https://www.facebook.com/events/1426080660831740. Do grafiki wydarzenia prosimy dołączyć logo Polskiego Dnia Sauny widoczne po prawej lub wstawienie swojego logo do gotowej grafiki zamieszczonej poniżej.

Udział obiektu w obchodach jest całkowicie bezpłatny i nie rodzi żadnych dodatkowych zobowiązań wobec Polskiego Towarzystwa Saunowego.

ZAPRASZAMY!!!

VI Mistrzostwa Polski Saunamistrzów

Mariusz Górski

Po raz kolejny Polskie Towarzystwo Saunowe objęło patronatem najważniejszy turniej Saunamistrzów w Polsce, jakim są Mistrzostwa Polski Saunamistrzów, które odbędą się w dniach 31.05-03.06.2018 w Termach Rzymskich w Czeladzi.

W ramach naszego uczestnictwa zorganizujemy szereg konkursów. Najważniejsze z nich to Saunamistrz Publiczności i Saunateam Publiczności. Dodatkowo zostanie przeprowadzony konkurs Moc Mistrza Sauny.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Już ponad 120 przeszkolonych osób

Mariusz Górski

Nasi szkoleniowcy przeszkolili już ponad 120 osób w zakresie prowadzenia saunowych ceremonii zapachowych i opieki nad osobami korzystającymi z infrastruktury strefy saun wg zasad Polskiego Towarzystwa Saunowego. Jeśli chcecie się przeszkolić albo chcecie przeszkolić swoich pracowników zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy dwa rozwiązania dotyczące szkoleń:

Szkolenie zorganizowane przez PTS (8 godzin) Wynajęcie szkoleniowca PTS (8 godzin)

Szkolenie 2 dniowe (2x4h) w określonym przez PTS miejscu i czasie.
Obejmuje teorię i praktykę oraz egzamin.
Dla szkolonych zapewniony nocleg i posiłki.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Cena 400 zł (brutto, możliwość wystawienia faktury)

Szkolenie 1 (8h) lub 2 (2x4h) dniowe w miejscu i czasie określonym przez zamawiającego.
Obejmuje teorię i praktykę oraz egzamin.
(cena do uzgodnienia indywidualnie z wybranym szkoleniowcem)

Zobacz:
Szkoleniowcy PTS
PTS Szkolenie Saunamistrzów

WAŻNE! Zmiana adresu pocztowego!

Mariusz Górski

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni byliśmy znaleźć inny adres dla Polskiego Towarzystwa Saunowego.

Wybraliśmy najkorzystniejszy z punktu widzenia działalności PTS, który zlokalizowany jest w Katowicach.

Do czasu zmiany w Statucie przez Walne Zebranie Członków siedziby Stowarzyszenia z Gliwic na Katowice nowy adres jest adresem do korespondencji, a nie adresem siedziby.

PTS Freestyle

Mariusz Górski

Turniej saunamistrzów PTS Freestyle (http://puchar.saunowy.pl https://www.facebook.com/PTSFreestylePL/)

Puchar PTS Freestyle to kolejne przedsięwzięcie Polskiego Towarzystwa Saunowego w odpowiedzi na prośby naszych członków Saunamistrzów i Saunowiczów.
PTS Freestyle ma formułę pucharową. Oznacza to, że zawodnicy rywalizują ze sobą w zestawionych parach i przez drabinkę pucharową dochodzą aż do finału. Organizator do zawodów kwalifikuje 16 zawodników. Kolejność startu i zawodnicy w parach dobierani są na podstawie aktualnego rankingu saunamistrzów wg. portalu poprawnesaunowanie.pl, przy czym pary tworzone są z przeciwstawnych miejsc w rankingu (pierwsze-ostatnie, drugie-przedostatnie, itd.). W przypadku tego samego miejsca w rankingu, drugim kryterium będzie kolejność zgłoszeń do zawodów, kto wcześniej się zgłosił, tym będzie wyżej w ramach danego miejsca. Kolejność startu od pary 8-9 do pary 1-16, a potem zgodnie z tak określoną drabinką pucharową.
Na etapie kwalifikacji do zawodów Organizator ustala także listę 4 zawodników rezerwowych, którzy zajmą miejsce w parze zwolnione przez zawodników wcześniej zakwalifikowanych, a którzy docelowo nie będą mogli wystąpić, bez względu na ich pozycję w rankingu.

Rywalizacja i ustalenie zwycięzców.

Rywalizacja w parze polega na wykonaniu ceremonii zapachowej złożonej z trzech rund. Pierwszą i drugą rundę wykonują zawodnicy pojedynczo, a trzecią rundę wykonują razem. Kolejność występu w parze, zestaw muzyczny oraz olejki eteryczne dla każdej pary dobierane są losowo, na 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Ceremonia rozpoczyna się od maksimum 2 minutowej wspólnej przemowy, na którą składa się przedstawienie się zawodników, podanie zasad poprawnego saunowania oraz przedstawienie olejków jakie zostaną podane na piec podczas ceremonii. Saunamistrzowie będą mieli przygotowane do występu trzy wiadra wody i 6 kul lodowych z zapachami.

Na sygnał Saunamistrzów, ale nie później jak po 2 minutach uruchamiany jest podkład dźwiękowy rozpoczynający się gongiem i przez pierwsze 3 minuty (czas trwania utworu) pierwszy Saunamistrz prezentuje swe umiejętności. Od podania olejków eterycznych, przez wytworzenie odpowiedniej wilgotności oraz poprawne rozprowadzenia ciepła po saunie technikami Saunamistrzowskimi. W tym czasie konkurent nie przeszkadzając zawodnikowi, który występuje, usadawia się w wyznaczonym do tego celu miejscu w saunie. Na sygnał gongu następuje zmiana Saunamistrzów i poprzez kolejne 3 minuty (czas trwania utworu) na identycznych zasadach prezentuje się drugi zawodnik. Na kolejny sygnał gongu rozpoczyna się 3 runda, w której przez 4 minuty (czas trwania utworu) zawodnicy wykonują ceremonię razem.
Zawodnicy muszą poprawnie reagować na poczynania konkurentów i dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie saunowiczów.

Po zakończonej ceremonii zostaje wyłoniony zwycięzca, który przechodzi do kolejnej rundy w drabince pucharowej, na podstawie głosów oddanych przez publiczność oraz sędziów (3 w każdej rundzie). Wszyscy saunowicze biorący udział w danej ceremonii mają prawo oddania jednego głosu na zawodnika, który ich zdaniem wykonał lepszą ceremonię od konkurenta. Sędziowie mają do dyspozycji po 5 punktów, przyznając je zawodnikom, proporcjonalnie do tego na co zasłużyli. Wyższa suma punktów od publiczności i sędziów wskazuje zwycięzcę. Jeśli sumy punktów są równe, zwycięzcą zostaje zawodnik z wyższą ilością punktów od sędziów.