PTS Freestyle

Turniej saunamistrzów PTS Freestyle (http://puchar.saunowy.pl https://www.facebook.com/PTSFreestylePL/)

Puchar PTS Freestyle to kolejne przedsięwzięcie Polskiego Towarzystwa Saunowego w odpowiedzi na prośby naszych członków Saunamistrzów i Saunowiczów.
PTS Freestyle ma formułę pucharową. Oznacza to, że zawodnicy rywalizują ze sobą w zestawionych parach i przez drabinkę pucharową dochodzą aż do finału. Organizator do zawodów kwalifikuje 16 zawodników. Kolejność startu i zawodnicy w parach dobierani są na podstawie aktualnego rankingu saunamistrzów wg. portalu poprawnesaunowanie.pl, przy czym pary tworzone są z przeciwstawnych miejsc w rankingu (pierwsze-ostatnie, drugie-przedostatnie, itd.). W przypadku tego samego miejsca w rankingu, drugim kryterium będzie kolejność zgłoszeń do zawodów, kto wcześniej się zgłosił, tym będzie wyżej w ramach danego miejsca. Kolejność startu od pary 8-9 do pary 1-16, a potem zgodnie z tak określoną drabinką pucharową.
Na etapie kwalifikacji do zawodów Organizator ustala także listę 4 zawodników rezerwowych, którzy zajmą miejsce w parze zwolnione przez zawodników wcześniej zakwalifikowanych, a którzy docelowo nie będą mogli wystąpić, bez względu na ich pozycję w rankingu.

Rywalizacja i ustalenie zwycięzców.

Rywalizacja w parze polega na wykonaniu ceremonii zapachowej złożonej z trzech rund. Pierwszą i drugą rundę wykonują zawodnicy pojedynczo, a trzecią rundę wykonują razem. Kolejność występu w parze, zestaw muzyczny oraz olejki eteryczne dla każdej pary dobierane są losowo, na 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Ceremonia rozpoczyna się od maksimum 2 minutowej wspólnej przemowy, na którą składa się przedstawienie się zawodników, podanie zasad poprawnego saunowania oraz przedstawienie olejków jakie zostaną podane na piec podczas ceremonii. Saunamistrzowie będą mieli przygotowane do występu trzy wiadra wody i 6 kul lodowych z zapachami.

Na sygnał Saunamistrzów, ale nie później jak po 2 minutach uruchamiany jest podkład dźwiękowy rozpoczynający się gongiem i przez pierwsze 3 minuty (czas trwania utworu) pierwszy Saunamistrz prezentuje swe umiejętności. Od podania olejków eterycznych, przez wytworzenie odpowiedniej wilgotności oraz poprawne rozprowadzenia ciepła po saunie technikami Saunamistrzowskimi. W tym czasie konkurent nie przeszkadzając zawodnikowi, który występuje, usadawia się w wyznaczonym do tego celu miejscu w saunie. Na sygnał gongu następuje zmiana Saunamistrzów i poprzez kolejne 3 minuty (czas trwania utworu) na identycznych zasadach prezentuje się drugi zawodnik. Na kolejny sygnał gongu rozpoczyna się 3 runda, w której przez 4 minuty (czas trwania utworu) zawodnicy wykonują ceremonię razem.
Zawodnicy muszą poprawnie reagować na poczynania konkurentów i dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie saunowiczów.

Po zakończonej ceremonii zostaje wyłoniony zwycięzca, który przechodzi do kolejnej rundy w drabince pucharowej, na podstawie głosów oddanych przez publiczność oraz sędziów (3 w każdej rundzie). Wszyscy saunowicze biorący udział w danej ceremonii mają prawo oddania jednego głosu na zawodnika, który ich zdaniem wykonał lepszą ceremonię od konkurenta. Sędziowie mają do dyspozycji po 5 punktów, przyznając je zawodnikom, proporcjonalnie do tego na co zasłużyli. Wyższa suma punktów od publiczności i sędziów wskazuje zwycięzcę. Jeśli sumy punktów są równe, zwycięzcą zostaje zawodnik z wyższą ilością punktów od sędziów.

Silesian Towel Fight 5 - Podsumowanie

Piąta edycja Silesian Towel Fight za nami. Po raz kolejny Polskie Towarzystwo Saunowe za pośrednictwem portalu zrzeszonego www.poprawnesaunowanie.pl zapewniło opiekę medialną, której owoc możecie znaleźć tutaj

Ponownie PTS zapewnił również kompleksową opiekę sędziowską nad turniejem, od przygotowania i zaktualizowania regulaminu oceniania po ocenianie poszczególnych ceremonii na turnieju. Dziękujemy całemu składowi sędziów, którzy po raz kolejny przeszli ciężką próbę i wytrwali dzielnie wszystkie ceremonie, choć nie było łatwo. Ogromne podziękowania za obiektywność i profesjonalizm dla Mireli Kazuś-Barańskiej, Łukasza Nowaka, Sławomira Brodeckiego, Krzysztofa Paziewskiego, Krzysztofa Odymały, Arkadiusza Rawzy i przewodniczącego jury Marcina Dudzika.

Wyniki pracy sędziowskiej oraz oceny publiczności:

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zawodnikom za rywalizacje na wysokim poziomie. Saunamaniakom za liczne przybycie i kibicowanie. Ryszardowi Rakowi za wspaniałe jak zwykle zdjęcia.

Dziękujemy także organizatorom za zapewnienie wszystkim tak dobrych warunków do 3 dniowej rywalizacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej Silesian Towel Fight, tym razem szósty!

Przy okazji zachęcamy wszystkich członków PTS do czynnego udziału w życiu naszego Stowarzyszenia, a każdego prawdziwego saunamaniaka zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Do zobaczenia w Saunie!

Patronat nad Silesian Towel Fight 5

Miło nam poinformować, że ponownie objęliśmy Patronatem tym razem 5 edycję Silesian Towel Fight, który w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października.

Podobnie jak w zeszłym roku PTS będzie odpowiedzialny za obsługę zawodów w zakresie Jury.

Szczegóły już wkrótce na fanpage STF oraz na stronie http://stf.aquadrom.pl/

Wzór plakatu z zasadami poprawnego saunowania

Miło nam poinformować, że udostępniliśmy właśnie wzór plakatu z zasadami poprawnego saunowania w pięciu wielkościach: B0, B1, B2, B3 i B4. Plakaty dostępne są do pobrania w Materiały dla Partnerów.

Dziękujemy Kamilowi Świątkowi z firmy nasze-video.pl za kolejny wkład własnej pracy w propagowanie poprawnego saunowania i w rozwój PTS.

Nowy wzór ulotek z poprawnym saunowaniem

Miło nam poinformować, że udostępniliśmy właśnie nowy wzór ulotki z zasadami poprawnego saunowania w trzech wielkościach: A4, A5 i A6. Ulotki dostępne są do pobrania w Materiały dla Partnerów.