Turnieje i zawody saunamistrzowskie organizowane lub współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Saunowe

Kamil Świątek
PTS Classic
Turniej PTS Classic powstał w 2017 roku z myślą o Saunamistrzach i Saunowiczach, ma na celu integrację środowiska oraz promowanie kultury poprawnego saunowania, przy pomocy ceremonii zapachowych. Od 2020 roku przemianowany na Mistrzostwa Polski Saunamistrzów Ceremonii Klasycznych po dodaniu zawodów eliminacyjnych. Turniej klasyczny, to pierwsza tego typu impreza o charakterze współzawodnictwa organizowana w Polsce, na tle wielu turniejów nastawionych na opowiadanie historii i show, skupia się na profesjonalizmie Saunamistrzów i atmosferze relaksu oraz promowaniu prozdrowotnych zalet sauny.

W przeciwieństwie do turnieju klasycznego, puchar saunowy w stylu wolnym to turniej, który stawia na improwizację i ocenę publiczności. Seans turniejowy prowadzony jest przez dwóch saunamstrzów, którzy wykonują go po połowie, machając do tej samej muzyki i zapachów, a publiczność ocenia komu wyszło to lepiej. Całości towarzyszą ogromne emocje, gdyż zarówno muzyka jak i zapachy nie są przygotowane, a losowane na pięć minut przed seansem. Zatem nigdy nie wieadomo do przyjdzie danej parze zawodników zamachać, co stanowi ogromną niewiadomą i budzi duże emocje wśród publiczności.
Festiwal zdrowej sauny, ceremonie relaksacyjne i autorski peeling. Wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie otwarte dla szerokiej publiczności, dla wszystkich pasjonatów sauny i przyrody. Doświadczysz i poczujesz zapach ziół, esencji i kadzideł. Zapraszamy na lecznicze maceraty, miotły oczyszczające, pachnące herbaty i przyprawy. Po prostu moc roślin w wielu formach. Łączymy saunę, naturę i relaks! Wszystko to dla jak największych wrażeń, korzyści i przyjemności! Atrakcją festiwalu są pokazy najlepszej sztuki. Finał skupia 20 najlepszych saun z całej Europy.Kategoria: