Termy Rzymskie - Współorganizacja Pucharu Polski Saunamistrzów SaunaCup

Marcin

21 lutego 2015 w Termach Rzymskich w Czeladzi, miała miejsce ostatnia impreza z cyklu SunaCup 2015. Jak zwykle Polskie Towarzystwo Saunowe brało czynny udział w imprezie. Podczas finału w Czeladzi, zorganizowany został ponownie konkurs "Moc Mistrz Sauny" w którym ufundowana została przez firmę Megiw nagroda w postaci torby pełnej akcesoriów saunowych. Nagrodę zdobył MAteusz Kupiński, który osiągnął najlepszy wynik tego dnia. Gratulujemy! Na dalszych miejscach uplasowali się, Mateusz Spyt i Mirela Kazuś Barańska.

1. Mateusz Kupiński - 4,64 m/s
2. Mateusz Spyt - 4,63 m/s
3. Mirela Kazuś-Barańska - 4,48 m/s

 

Wielkie podziękowania dla Zbyszka, który przeprowadził wszystkie konkursy podczas całego SaunaCup. 

Serdecznie zapraszamy już wkrótce na kolejne tego typu zawody!

Po trzech wspaniałych imprezach, czas na podsumowanie, jak pierwszy Puchar Polski Saunamistrzów postrzegany był przez saunowiczów, saunamistrzów i organizatorów.

 

Sauna Cup, fajna impreza dobra organizacja, super atmosfera wśród saunamajstrów. Każdy z saunamajstrów, na każdą kolejną część sauna cup przygotowywał coś nowego, na ostatniej części każdy dał z siebie wszystko, mi również udało się zaskoczyć i pokazać bardzo dobry seans ale zagraniczni sędziowie byli innego zdania. Mam nadzieje że za rok będzie kolejna edycja

Gabriela Żymła

Terma Białka, Termy Krakowskie, Termy Rzymskie... grudzień, styczeń, luty... i już po zmaganiach Sauna Cup 2015, ale zdobyte dzięki temu doświadczenia i umiejętności oraz to jak bardzo się zintegrowaliśmy zostanie w nas na zawsze. Myślę, że wszyscy saunamistrzowie biorący udział w Sauna Cup zgodzą się ze mną, że o ile takie zawody dla saunowiczów to okazja do zobaczenia czegoś nowego/specjalnego i okazja do porównania sobie reprezentantów różnych ośrodków, to dla nas są to wspaniałe warsztaty. Element rywalizacji odsuwamy na dalszy plan, a przede wszystkim staramy się dla publiczności poprowadzić jak najlepsze i jak najciekawsze seanse oraz uczymy się od siebie nawzajem i zacieśniamy współpracę pomiędzy różnymi saunariami. Po każdym spotkaniu wyjeżdżamy mając w głowach nowe pomysły na seanse, nowe techniki i kolejne wyzwania. Dziękuję organizatorom Sauna Cup 2015 za ich wysiłki włożone w organizację turnieju i za zaproszenie mnie do udziału w nim i mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Turnieju 3 lub więcej Saun.

Mirela Kazuś-Barańska

 

Sauna Cup 2015 już za nami. Puchar Polski Saunamistrzów, do którego dzięki uprzejmości organizatorów zostaliśmy jako PTS zaproszeni do współpracy na kilku płaszczyznach (sędziowie pomocniczy, media) okazał się wspaniałą imprezą integrującą środowisko Saunamistrzów.

Dzięki tej imprezie grupa czołowych polskich Saunamistrzów mogła z zawodów na zawody pokazać jak się rozwijają twórczo i technicznie. To była czysta przyjemność brać w tym udział. Także w emocjach związanych walką o pierwsze miejsce pomiędzy Mistrzyniami Polski Izą i Gabrysią. I to zaskoczenie, kiedy w ostatnich zawodach pierwsze miejsce zajęła nikomu nieznana trzecia blondynka Joanna
Podczas każdych zawodów PTS zorganizował konkurs "Moc Mistrza Sauny", w którym startowali zarówno zawodnicy jak publiczność. Mogliśmy się zaprezentować jako stowarzyszenie zarówno Saunamistrzom jak i Saunowiczom, ale także potencjalnym sponsorom. Nie tylko wirtualnie ale także fizycznie. Do PTS przystąpiło wielu Saunamistrzów i Saunowiczów.
Ze swojej strony chciałem podziękować organizatorom za możliwość wzięcia udziału w imprezie, za zaangażowanie i wielkie poświęcenie wszystkich osób biorących udział w organizacji i zabezpieczeniu imprezy. w tym roku czeka nas jeszcze wiele znaczących imprez saunowych i mam nadzieję, pod koniec roku jeszcze większy i dłuższy kolejny Sauna Cup!

Mariusz Górski

                        

 

 

Sauna Cup to przede wszystkim idea, mająca zjednoczyć we wspólnych zawodach wszystkich saunamistrzów

Sauna Cup to promowanie ruchu saunowego w Polsce i Europie. Już po pierwszej edycji, odbieramy liczne wiadomości z Niemiec, Włoch, Holandii, Austrii, gratulujace pomysłu. Prowadzone też są rozmowy o rozszerzeniu formuły o ośrodki zagraniczne. Być może już w 2016 roku turniej będzie miał formułę Saunowej Ligi Europy.

Turniej został wymyślony i zorganizowany w 2 miesiące i mimo braku dużego zaplecza udało się pozyskać do niego Sponsorów, Media i przede wszystkim najlepszych Saunamistrzów, którzy w 3 turniejach przygotowali wspaniałe aufguss'y. Zaprezentowali 50 seansów, każdy w innym klimacie - to im należą się szczególne brawa i to dzięki Saunamistrzom Polska awansowała na 3 miejsce w światowym rankingu

Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim: saunamistrzom, ośrodkom, organizatorom, PTS, mediom za wspaniałe 3 Turnieje i emocje, które mogliśmy przeżywac dzięki Sauna Cup.

Darek i Marta Rymar 

 

Pierwsza edycja SaunaCup stała się historią. Muszę przyznać, że ja już słysząc w gronie Polskiego Towarzystwa Saunowego o planach stworzenia takiej imprezy jako zapalony saunamaniak mocno wyostrzyłem sobie apetyt saunowy i założyłem, że muszę być na wszystkich etapach. Możliwość uczestniczenia w seansach czołówki polskich saunamistrzów ustawiła mój osobisty kalendarz w grudniu, styczniu i lutym. Chęci zostały spełnione i miałem przyjemność obserwowania przygotowań i rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Trzeba przyznać i tu powtórzę słowa jednego z najlepszych polskich saunamistrzów Dawida Wąsowicza, że pod względem techniki machania ręcznikami nasi saunamistrzowie tworzą ścisłą światową czołówkę. Ten turniej też to pokazał – ilość różnorodnych technik wykorzystujących ręczniki była niewiarygodna. Chwilami siedziałem jak zahipnotyzowany wpatrując się w wirujące w rytm świetnie dobranej muzyki ręczniki, niejednokrotnie wzbogacone elementami wizualnymi. Dodając do tego świetną charakteryzację i scenografię stworzoną przez Saunamistrzów była to bajka – po prostu świetna relaksująca bajka. Aż ciarki przechodziły po plecach nie tylko od gorąca rozdmuchiwanego z saunowego pieca. 
Będąc na wszystkich turniejowych seansach wszystkich etapów widziałem pełne zaangażowanie, pasję i radość w tym co pokazywali ci Magowie Sauny. Dla mnie jako klienta to najważniejsze. I nie ważne wtedy są punkty, rankingi i miejsca – ważne są dla mnie odczucia dające pełne zadowolenie i relaks, a tak miałem wielokrotnie podczas tego Pucharu Saunamistrzów. I za to dziękuję Wam Saunamistrzowie 
Dodam jeszcze coś co równie bardzo mi się podobało – była to atmosfera w ekipie saunamajsterskiej. Pomimo ostrej rywalizacji, stresu i nerwów widać było fajne relacje między zawodnikami. To nie łatwe, ale też dzięki temu atmosfera tej imprezy była taka jaka była, a była świetna. 
Nie sposób też pominąć wielkiej pracy włożonej przez Organizatorów w to aby ta impreza się odbyła i tak sprawnie przebiegała. Oczywiście, że nie obyło się bez drobnych wpadek, ale to naturalne. Cieszy fakt, że były one sprawnie naprawiane.
Brawo dla Organizatorów – dziękuję i czekam na kolejną edycję

Sławek "Thostepstohell"

 

 

Kategoria: